Studia podyplomowe w zakresie Techniki to oferta skierowana z myślą o osobach, które ukończyły studia z przygotowaniem pedagogicznym magisterskie lub licencjackie.
Oferta programowa pozwala na całościowe przygotowanie przyszłych nauczycieli techniki, bowiem łączy w swoim zakresie wiedzę metodyczną i teoretyczną do umiejętnego nauczania tego przedmiotu, a także wzbudzania w uczniach zainteresowań związanych z techniką, elektroniką i obróbką metali.
Ukończenie kierunku podyplomowego z plastyki i techniki pozwala na uzyskanie uprawnień do prowadzenia zajęć z techniki w oparciu o przepisy ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2018, poz. 1668, z późn. zm), Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardu kształcenia przygotowującego nauczyciela (Dz. U. 2019, poz. 1450), a także Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. 2017, poz. 1575, z późn. zm.).
Celem studiów jest przygotowania merytoryczne i praktyczne Absolwentów w zakresie przyszłego nauczania przez nich przedmiotu techniki w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Program studiów został tak skonstruowany, by ugruntować dotychczas zdobytą wiedzę u słuchaczy, a także wyposażyć nauczycieli w dodatkowe elementy dydaktyki i metodyki pracy z uczniami w oparciu o treści, które są zawarte w podstawie programowej obowiązującej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych a dotyczące nauki techniki. Dzięki takiej konstrukcji programowej studiów, słuchacze będą mogli bez problemu przekazywać w sposób nowoczesny i przyjazny wiedzę i praktyczne umiejętności, a także zachęcać i umacniać w uczniach ich zainteresowania związane z techniką, podstawami elektroniki i elektrotechniki, czy budowy maszyn. Zakres programowy obejmuje między innymi rysunku i dokumentacji technicznej, projektów technicznych, czy aktywności twórczej człowieka.
Studia mają charakter kwalifikacyjny, po ukończeniu tego kierunku zyskasz kwalifikacje do nauczania przedmiotu Technika we wszystkich typach szkół podstawowych i ponadpodstawowych
Absolwenci otrzymują, zgodnie ze wzorem ministerialnym, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.