Studia podyplomowe w zakresie etyka to oferta skierowana z myślą o osobach, które ukończyły studia magisterskie lub licencjackie z przygotowaniem pedagogicznym. Celem studiów jest przygotowania merytoryczne i praktyczne Absolwentów w zakresie przyszłego nauczania przez nich przedmiotu etyki w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych. Oferta programowa pozwala na całościowe przygotowanie przyszłych nauczycieli etyki, bowiem łączy w swoim zakresie wiedzę metodyczną i teoretyczną do umiejętnego nauczania tego przedmiotu, a także poszerzania horyzontów światopoglądowych.
Ukończenie kierunku podyplomowego z etyki pozwala na uzyskanie uprawnień do prowadzenia zajęć z etyki w oparciu o przepisy ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668, z późn. zm), Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardu kształcenia przygotowującącego nauczyciela (Dz.U.2019, poz. 1450), a także Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2017, poz. 1575, z późn. zm.).
Program studiów został tak skonstruowany, by ugruntować dotychczas zdobytą wiedzę u słuchaczy, a także wyposażyć nauczycieli w dodatkowe elementy dydaktyki i metodyki pracy z uczniami w oparciu o treści, które są zawarte w podstawie programowej obowiązującej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych a dotyczący nauki etyki. Dzięki takiej konstrukcji programowej studiów słuchacze będą mogli bez problemu przekazywać w sposób nowoczesny i przyjazny wiedzę, a także zachęcać i umacniać w uczniach ich zainteresowania związane z etyką.
Absolwenci dzięki zdobytej wiedzy podczas studiów, będą mogli wskazywać na źródła powstawania moralności i sposób tworzenia nakazów moralnych na przestrzeni wieków, a także wpływu zjawisk geopolitycznych na etyczne zachowanie się ludzkości.
studia mają charakter kwalifikacyjny, po ukończeniu tego kierunku zyskasz kwalifikacje do nauczania przedmiotu Chemia we wszystkich typach szkół podstawowych i ponadpodstawowych
przygotowanie pedagogiczne
W przypadku nie posiadania przygotowania pedagogicznego uczelnia umożliwia słuchaczom zapisanie się na dwa kierunku jednocześnie. Przy zapisie na oba kierunki uczelnia udziela rabatu na drugi kierunek.
Absolwenci otrzymują, zgodnie ze wzorem ministerialnym, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.